BAŞKANDANMESAJ
Mustafa ÇELİK
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı

Değerli Hemşehrilerim,

Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak 18 yıldır şehrimizi her yönüyle yaşanabilir bir kent yapmak için çalışıyoruz......

1994 yılından günümüze kadar ortaya konulan çalışmalarla Kayseri, bugün artık ülkemizde ‘Marka Şehir’ olarak kabul edildiği gibi Avrupa’nın ve dünyanın da yakından takip ettiği bir şehir konumuna geldi. Gün geçmiyor ki değişik ülkelerden ‘Kardeş Şehir’ olma teklifi gelmesin. Dünyanın sayılı şehirleri, Kayseri ile ilişkilerini geliştirebilmek, sosyal, kültürel ve ekonomik alanda işbirliği yapabilmek için kapımızı çalıyorlar. Bu da Kayseri’nin dünya ölçeğinde geldiği noktayı göstermesi açısından önemli bir işaret olarak karşımızda duruyor.

Son yıllarda ise şehrimizi daha da ileriye götürecek proje ve yatırımları bir bir hayata geçiriyoruz. Belediyeciliği yalnızca yol, su, yeşil alan, altyapı, ulaşım vb. gibi rutin hizmetleri yerine getirmek olarak görmeyen; şehri geleceğe taşıyacak proje ve yatırımları hayata geçiren bir anlayışla sürekli proje üretip yatırım yapıyoruz.

Bundan birkaç yıl önce turizmden tarıma, spordan eğitime kadar 10 başlık altında topladığımız projelerin bazıları bugün artık hayata geçmeye başlamış durumda. Turizm alanında Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, eğitim alanında ikinci devlet üniversitesi olan Abdullah Gül Üniversitesi, sağlık alanında Bölge Hastanesi gibi devasa yatırımlarda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bunlarla birlikte Anadolu Harikalar Diyarı, Kaleiçi Kültür Merkezi, Kültür Yolu, Selçuklu, Milli Mücadele ve Cumhurbaşkanlığı Müzeleri gibi projeler de günbegün ilerliyor. Bu projelerin hayata geçmesiyle birlikte Kayseri, özellikle kültür-sanat ve turizm alanında çok önemli bir sıçrama gerçekleştirmiş olacak diye ümit ediyoruz.

Belediye olarak projesini geliştirip yapım çalışmalarını sürdürdüğümüz bu önemli yatırımların yanı sıra vatandaşlarımızın da fikirlerini almak ve projelerini değerlendirmek istiyoruz. Biliyoruz ki bu şehrin gelişimi için kafa yoran, günlük hayatında karşılaştığı olaylardan ve sorunlardan esinlenerek ‘ben olsam şöyle yapardım’ diye düşünen çok sayıda hemşehrimiz var. İşte bu tür fikir ve projeleri bir yerde toplamak ve rantabl olanları değerlendirebilmek amacıyla bu siteyi sizlerin hizmetine sunduk. ‘Kayseri İçin Projem Var’ adını verdiğimiz bu siteye proje ve fikirlerinizi göndererek bizlere yol ve yön göstermiş olacaksınız.

Katılımlarınız için şimdiden teşekkür ediyor, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mustafa ÇELİK

Büyükşehir Belediye Başkanı

© 2012
Kayseri için Projem var !

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bilgi Teknolojileri Şb. Müd

Tüm Hakları Saklıdır web tasarım medyatör